ترفندهای تغییر دکوراسیون منزل با حداقل هزینه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

انسان موجودی تنوع‌طلب است و خیلی زود دچار ملال می‌شود. بسیار تحت‌تاثیر محیط قرار دارد. پس غیرمنطقی نیست که چند وقت یک بار تمایل به تغییر دکوراسیون داخلی منزل داشته باشیم. در واقع تغییر دکوراسیون یکی از لذت بخش ترین مواردی است که شادابی و نشاط را مهمان فضای منزل شما می کند. برای این منظور البته نیازی نیست که حتما تغییراتی پرهزینه و پایه‌ای را به خود تحمیل کنید. کافی است کمی نکته‌سنج باشید و با چند تغییر ساده فضای خانه را متفاوت کنید و ظاهر تازه ای به آن ببخشید. در این مقاله شما را با چند ترفند در این زمینه آشنا می‌کنیم. 

 

1) تغییر دکوراسیون اتاق خواب: 

تعویض روتختی

روتختی از ملزومات هر اتاق خوابی است که بسیار در چشم است. انتخاب روتختی مناسب و چشم‌گیر به فضای اتاق خواب جانی دیگر می‌دهد. تغییر روتختی در دکوراسیون اتاق خواب می تواند تا حد زیادی چهره دکوراسیون شما را تغییر دهد، تخت به عنوان یکی از عناصر کلیدی اتاق خواب محسوب می شود. با تغییر دکور آن می توان چهره متفاوتی به دکوراسیون بخشید. انتخاب یک رو تختی تازه می تواند تغییر مقرون به صرفه ای در دکوراسیون شما ایجاد نماید. البته می‌توانیم با خرید پارچه مناسب خودمان یک روتختی تهیه کنیم. در این زمینه سایت‌های بسیاری در اینترنت وجود دارد.

 

2) تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی: 

رنگ کردن کاشی‌ها

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما رنگ کردن کاشی‌های حمام و سرویس بهداشتی می تواند ظاهر دکوراسیون این فضا را تا حد زیادی تغییر دهد. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید تا بتوانید با کمترین هزینه ظاهر دکوراسیونتان را تغییر دهید و زیبایی خاصی به آن ببخشید. استفاده از آویزهای تزیینی هم می‌تواند به تغییر دکور سرویس بهداشتی کمک کند.

 

3) تغییر دکوراسیون نشیمن: 

1.تعویض پارچه روی مبلی

مبلمان از کلیدی ترین عناصری است که در ظاهر دکوراسیون شما نقش عمده دارد. برای تغییر دکوراسیون مقرون به صرفه می توانید در عوض خرید مبلمان جدید فقط پارچه های روی مبلی و کوسن های خود را تغییر دهید و ظاهر تازه ای به دکوراسیون نشیمن خود ببخشید. تغییر پارچه رو مبلی تان می تواند حتی برای یکی از مبلمان شما صورت گیرد و کم هزینه تر نیز باشد.

 

2.استفاده از دکورهای رنگی

با استفاده از دکوری های رنگارنگ و ایده های ساده می توانید یک تغییر دکوراسیون جذاب داشته باشید. رنگ ها معجزه می کنند، در تغییر دکوراسیون داخلی تان حضور رنگ ها را فراموش نکنید. گاهی اضافه کردن یک وسیله ساده و کوچک مثل کتابخانه و یا شلف می توانید بستر مناسبی را برای حضور رنگ ها در فضای دکوراسیونتان ایجاد نمایید. حتی استفاده از مجسمه و نورگیرهای دکوری و آباژور در گوشه اتاق می‌تواند ایجاد تنوع کند.

 

3.استفاده از گل و گیاه

حضور گل و گیاه در فضای دکوراسیون شما می تواند یک تغییر دوست داشتنی باشد. توجه داشته باشید که گلدان های متنوع می تواند مانند دکوری در فضای شما باشد و ظاهر آن را به خوبی تغییر دهد. کافی است کمی ذوق و علاقه داشته باشید و سراسر خانه خود را با گل و گلدان های دوست داشتنی پر کنید. 

 

 

4) تغییر دکوراسیون غذاخوری: 

استفاده از تابلوهای تزیینی

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون مقرون به صرفه به میان می آید، یعنی کم هزینه‌ترین ایده‌ها و ترفندهایی که می تواند ظاهر دکوراسیون شما را متحول کند. این تغییر دکوراسیون منحصر به فرد می تواند در غالب تابلوهای تزیینی باشد که ظاهر دکوراسیون شما را متفاوت می کند. تابلوهای رنگ روغن و آب‌رنگ در سبک‌های مختلف انتخاب خوبی برای این منظور هستند.

 

 

5) تغییر دکوراسیون آشپزخانه: 

تغییر دیوار بین کابینت

شاید تغییر دکوراسیون آشپزخانه کمی سخت و پرهزینه باشد اما اگر دوست دارید فضای دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر دهید با تغییر دیوار بین کابینت خود می توانید ظاهر آشپزخانه تان را تغییر دهید حتی برای این تغییر می توانید از برچسب‌های تزئینی نیز استفاده نمایید. همچنین با کارگذاری چرا‌غ‌های هالوژن در قسمت‌های مناسب می‌توان ظاهر منحصر به فردی به آشپزخانه خود ببخشید. امروزه می توان از کاشی‌های چسبی نیز استفاده کرد.