محافـظـت از پـوسـت به سبکـ پاکـ ‌نـهـادان ( قسمت دوم )

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظافت پوست:

همراهان همیشگی پاک نهادان همانطور که در مقاله‌های قبلی ما را دنبال می‌کردند، مستحضر هستند که چرک پوست بدن، شامل مواد باقی‌مانده از ترشحات عادی غدد چربی پوست و عرق کردن است که این مواد بر روی پوست باقی می‌مانند و منافذ(سوراخ‌های) پوست را مسدود می‌کنند؛ شستشوی بدن با آب و صابون، پوست را از وجود این مواد پاک می‌کند، زیرا صابون با مواد چربی ترکیب شده و بعد از شسته شدن با آب، چربی‌ها را از پوست جدا می‌کند، شستشوی بدن با آب گرم (حدود ۳۸ درجه) نیز موجب می‌شود که چرک پوست از بدن جدا شود و پوست نرمی و لطافت خود را بازیابد.

بچه‌های دهه 60 و 70 با این توصیه از طرف پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ زیاد مواجه شده‌اند که، بعد از خوردن غذا، حمام نروند! 

 

استحمام با آب گرم سبب بازتر شدن رگ‌های خونی پوست می‌شود و خون را از اندام‌های داخلی و مغز متوجه پوست می‌کند به همین خاطر است که پس از خوردن غذا  استحمام صحیح نیست زیرا خون از معده و دیگر اندام‌های داخلی متوجه پوست بدن گشته و هضم غذا را دچار اشکال می‌نماید.

استحمام قبل از خوابیدن مفید است زیرا خون از مغز متوجه پوست می‌گردد و این مسئله باعث آرامش فکر و بدن می‌شود؛ خستگی عضلات را نیز می‌توان به وسیله شستشوی بدن با آب گرم از بین برد زیرا با این عمل گردش خون سریعتر می‌شود و مواد زائد خون با سرعت بیشتری از بدن خارج می‌گردد. هر فرد باید بدن خود را در صورت امکان همه روزه و یا حداقل هفته‌ای دو بار با آب و صابون بشوید. لازم به یادآوری است برای مشاغلی که با مواد غذایی سر و کار دارند استحمام روزانه توصیه می‌شود. برای جلوگیری از بوی عرق بدن چهار روش ساده را باید مراعات کرد: 1- استحمام روزانه 2- از بین بردن موهای زائد بدن 3- عوض کردن مرتب لباس‌های زیر 4- استفاده از ضد بوها (مثلاً می توانید مقداری آبلیمو را در کف دست ریخته و به زیر بغل بمالید)

توجه داشته باشید، هر فرد بایستی وسایل استحمام شخصی خود را داشته باشد. زیرا استفاده از وسایلی مانند حوله و شانه افراد دیگر می‌تواند باعث انتقال آلودگی‌های مختلف بین افراد شود، باید توجه داشت که این گونه وسائل بلافاصله پس از استفاده، در جریان هوا و در معرض نور خورشید قرار گیرند. توصیه می‌شود پس از استحمام در محل‌های کسب، حوله را در معرض هوا قرار دهند تا مرطوب باقی نماند چون آلوده به عوامل بیماریزای قارچی می‌شود.