از بین بردن موهای زائد با چند ماسک خانگی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

از بین بردن موهای زائد دغدغه ی بسیاری از ماست. روش های زیادی برای حذف موهای زائد وجود دارد، استفاده از ژیلت، پودر مو بر، مومک، لیزر و ... در بین افراد مرسوم است. بسیاری از روش هایی که معمولا برای حذف موهای زائد استفاده می شود، حالت تهاجمی داشته و می تواند باعث ایجاد آلرژی، لکه های پوستی و دیگر عارضه های ناخواسته شود. در اینجا قصد داریم چند روش خانگی را برای حذف موهای زائد بیان کنیم.

ماسک عسل، لیمو و شکر

3 قاشق عسل، 6 قاشق شکر و 1 قاشق آب لیمو را مخلوط کرده و درون مایکرویو و یا روی حرارت قرار دهید تا ترکیبی ژل مانند حاصل شود. بعد از اینکه این ترکیب خنک شد، یک لایه ی نازک از آن را روی پوست بمالید و یک تکه پارچه روی آن قرار دهید. پس از چند دقیقه ماسک خشک می شود و می توانید پارچه را از روی پوست بکشید. به خاطر داشته باشید که کشیدن پارچه باید در خلاف جهت رویش موها باشد.

آرد ذرت، شکر و سفیده ی تخم مرغ

یک قاشق آرد ذرت، یک قاشق شکر و یک سفیده ی تخم مرغ را کاملا مخلوط می کنیم. سپس آن را روی بخش مورد نظر قرار دهید و 30 دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود. اگر به زمان بیشتری نیاز بود، اجازه دهید تا کاملا ماسک بر روی پوست خشک شود. سپس آن را از روی پوست جدا کنید و محل مورد نظر را بشویید. از این روش دو بار در هفته استفاده کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

ماسک زاج سفید و گلاب

نصف قاشق پودر زاج سفید را با 2 تا 6 قاشق گلاب ترکیب کنید. این ترکیب را به مدت 20 دقیقه روی ناحیه ای از پوست که می خواهید قرار دهید. سپس بعد از 20 دقیقه دوباره این کار را تکرار کنید. پس از اینکه کاملا خشک شد، آن ناحیه را با آب سرد بشویید.

ترکیب آرد نخود و لیمو

5 قاشق غذاخوری آرد نخود را با آب یک نصف لیمو و یک قاشق چایخوری ماست، ترکیب کنید. این ترکیب را به مدت 20 تا 30 دقیقه در محل مورد نظر قرار دهید، پس از این که خشک شد در جهت رشد موها با فشار آن را پاک کنید. سپس بشویید. بهتر است این کار را دو تا سه بار در هفته و هنگام شب انجام دهید.

خمیر زردچوبه

ترکیب زردچوبه و آب یا زرچوبه شیر را به نسبت دو به یک با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا حالت خمیری شود. سپس بگذارید سرد شود و سپس به آن کمی نمک یا شکر و 1 قاشق آرد اضافه کنید. محل مورد نظر را با کمی آرد ذرت پاک کرده سپس مقداری خمیر را در جهت رشد مو روی آن بمالید. پس از نیم ساعت آن را با فشار پاک کرده و موضع را شستشو دهید.

ماسک پودر قهوه و جوش شیرین

2 قاشق پودر قهوه را با 1 قاشق جوش شیرین با کمی آب مخلوط کرده تا به شکل خمیری در آید. سپس این ترکیب را با حرکات دوار روی بخش مورد نظر بمالید و 30 دقیقه صبر کنید تا خشک شود. این کار را سه بار در هفته انجام دهید.