درمان ۷ نوع بیماری با ۷ نوع میوه خشک

افراد زیادی تلاش می کنند برای حفظ سلامت، پیش گیری از بیماری و کم کردن وزن از غذاهای سالم استفاده کنند.

به همین خاطر در رژیم غذایی خود موادمعدنی، چربی های سالم، پروتئین، کربوهیدرات و میوه خشک که ارزش غذایی بالایی دارند ،استفاده می کنند.

برای آشنایی بیشتر با خواص میوه های خشک، در این مطلب به چند میوه خشک که در بهبود بعضی از بیماری ها موثر است، اشاره شده است:

 

پوکی استخوان؛ کشمش

کشمش یکی از منابع غنی بور (نوعی ماده معدنی) است که مقداراز بین رفتن استخوان را در زنان یائسه کاهش می دهد. مصرف روزی حداقل ۳ میلی گرم و حداکثر ۱۰ میلی گرم کشمش سفارش می شود.

 

خستگی مفرط؛ خرما

خستگی، میل افراد به مصرف تنقلات شیرین را افزایش می دهد. خرما نسبتاً شاخص گلایسمی پایینی دارد و سبب آزاد شدن تدریجی قند در بدن می شود. به این علت، مقدارانرژی را ثابت نگه می دارد و جایگزین خوبی برای تنقلات شیرین به شمار می رود.

 

نقرس؛ گیلاس خشک

آنتوسیانین موجود در گیلاس به خصوص گیلاس ترش برای بهبود بیماری های مربوط به التهاب از جمله آرتریت، نقرس و درد عضله پس از ورزش، مفید است. مصرف نیم پیمانه گیلاس روزی ۲ بار سفارش شده است.

 

فشارخون بالا؛ زردآلو خشک

این میوه نسبت به موز، ۳ برابر پتاسیم بیشتری دارد. نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد، مصرف کافی پتاسیم ،از بدن درمقابل فشارخون بالا و بیماری های قلبی محافظت می کند.

 

عفونت مثانه؛ زغال اخته خشک

۲۰درصد زنان از مشکل دائم عفونت مثانه رنج می برند، اگر شما هم مستعد این بیماری هستید، زغال اخته خشک استفاده کنید. نتیجه  بررسی که محققان آمریکایی انجام دادند، مشخص شد مصرف ۴۳گرم زغال اخته خشک عفونت را در نمونه های ادرار زنان کاهش می دهد.

 

یبوست؛ آلو خشک

استفاده  روزانه ۶ عدد آلوی خشک ،یبوست را درمان می کند. آلو غنی از سوربیتول است که به دفع کمک می کند.

 

کم خونی؛ انجیر

 

استفاده 4عدد انجیر خشک در روز یک چهارم نیاز روزانه آهن بدن را تامین می کند. خوب  است انجیر را با آب پرتقال مصرف کنید. ویتامین C به جذب آهن از منابع گیاهی کمک می کند.